Byl měsíc základnou mimozemšťanů?

10.02.2011 11:48

Již během 18. a 19. století si astronomové povšimli, že se na měsíci dějí podivné věci. Rok 1783: astronom Herschel spatřuje světelnou skvrnu na tmavé části oběžnice.

Rok 1794: Nevil Maselyne spatřil celou „kolonii“ světélkujících bodů. Květen 1870: v kráteru Plato zasvitne oslnivá záře. Rok 1881:astronom W. H. Pickerong uvidí další záři, tentokráte v kráteru Gasendi se rozsvítí jakési podivné linie, připomínající přistávající ranveje.

Rok 1950: astronomové pozorují v oblasti Moře krizí gigantický světelný most, dlouhá asi 40 km.

Lidská posádka stane na měsíci konečně 21. července 1969, miliony televizních diváků sledují televizní přenosy a jsou u vytržení. Jeden z členů posádky hlásí, že na okraji blízkého kráteru svítí světlo, vysílání je okamžitě přerušeno. Radioamatéři, ale zachytili pokračující konverzaci mezi astronauty a řídícím centrem. NASA: „Ty věcičky jsou obrovské, ohromné! Panebože! Tomu by jste nevěřili, říkám, že tam venku jsou jiné vesmírné lodě, seřazené na druhém okraji kráteru. Jsou tu, na měsíci, a sledují nás!“

Plány na výstavbu vesmírné stanice na Měsíci a futuristického městečka byly uloženy do nejspodnějších přihrádek kosmického programu. Hovořilo se i o tom, že části dalších misí byly zfalšovány. Nyní to vypadá, že NASA oprášila původní projekty a chystá se pokračovat v dobývání a průzkumech Měsíce.